MAKALELER
Bu bölümde sizlere Malinua yetiştiriciliği konusunda faydalı olacağına inandığım makalelerimi ulaştırmaya çalışacağım. Açıklamasnı bulamadığınız bir konu olursa hipek34@mynet.com adresine mail atabilirsiniz. Sorularınızı en kısa zamanda yanıtlamaya çalışacağım.
 
MALİNUALARDA ÖTÜM MÜ DAMARMI ?

Malinua ve ötüm kuşlarında aranılacak özellik ötümse yarışmalarda ödüllü kuşlardan önemlisi kuşun o anki ötümü ön planda tutulmalıdır aksi taktirde çok yüksek puanlı olup da sonradan o ötümlerden eser kalmamış kuşlarla karşılaşa bilirsiniz.Buna örnek verecek olursak dünya şampiyonu olan bir koşucu ertesi gün ayağını burkmasıyla o aldığı başarıyı sürdürememesi gibi.Kuş camiasında o yüzden bilhassa ötüm kuşlarında kuş dinlenerek alınır sözü bu gibi hallerle karşılaşmamak için söylenmiş sözdür.
Eğer ötümü değil de ırkının kalitesinden kuş alacaksak o zaman olay farklıdır .Eğer bu kuşu üretimde damızlık olarak eşe atıp kaliteli yavrular almak istiyorsak geçmişte iyi ötmesi ama o an iyi bir ötüm performansı göstermese de önemli değil,sebebine geldiğinde genetiksel yollarla kendinden sonraki gelecek soylarda güzel yavrulara ulaşıla bilinir.

 
Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz. www.malinuatr.com
tasarım&hosting
www.aresajans.com